Pomohli jsme Ukrajině

Každý jsme zaznamenali, kterak se 24.února vyhrotila situace na Ukrajině ve válečný konflikt s Ruskem. Situace byla a je natolik vážná, že pár dní po vyhlášení téhle nesmyslné ruské „mírové operace“, jsem neváhal a vyhlásil sbírku humanitární pomoci Ukrajině.

Náš Tembo humanitární koridor jsme otevřeli na Polsko/Ukrajinský hraniční přechod Korczowa a Medyka, během března, celkem 3x.

Díky vřelosti Půjčovny dodávek Mladá Boleslav a Autocentrum Jičín jsme měli k dispozici, zdarma, dvě velké dodávky. Tyto dvě dodávky a ještě Ouzinovu a Marcelovu jsme průběžně naplnili humanitární pomocí od Vás všech. A nejen to… hodně z vás poslalo na Tembo transparentní účet i finanční pomoc, díky které se mohly tyto cesty uskutečnit. Hodně pomohla tradičně i MOA Jičín a její studenti a učitelé, díky Vám všem:)

Prvně jsme vyrazili naloženi převážně trvanlivými potravinami, hygienickými pomůckami a dětským oblečením. (Okamžitá uprchlická krize maminek s dětmi vedla k obrovským několikakilometrovýmm frontám na ukrajinské straně hranice a lidé tam čekali v zimě dlouhé hodiny jen proto, aby se dostali do bezpečí).

Druhá cesta byla opět ve stejném duchu s tím, že kromě trvanlivých potravin jsme vezli i vybavení pro ukrajinskou armádu (přilby, taktické chrániče, čelovky, karimatky, spacáky atd. …), při této cestě jsme jeli i na Ukrajinské území, neboť po prvním bombovém útoku na Lvov se naše ukrajinská spojka Jurij nedostal přes hranice do Polska.

Třetí cestu jsem podnikl již sám, svým osobním vozem. Od firmy Himalife jsme zprostředkovaně dostali asi 100 spacáků a karimatek, které jsem převezl opět Jurijovi k potřebám ukrajinské armády.

Cestou zpět jsme samozřejmě vždy pomohli i válečným uprchlíkům. V bezpečí našich vozů jsme je převezli do bezpečí, vždy s naším pozváním na oběd v krakowském McDonaldu – protože všechny děti milují mekáč:

Za 3 cesty se mam podařilo zazásobit Ukrajinu a odvézt:

  • 4x plná dodávka, 1x plný osobák plné nejrůznějši humanitarní pomoci vč. vojenského materiálu….
  • Převezli jsme do bezpečí celkem 9 dětí, 5 maminek, 1 babičku, 1 dědu… 2 psy a jednu kočku…
  • Evča taky nakoupila základní věci pro uprchlé maminky a děti v Hořicích atd. atd. …..

________________________________________________________________________________

Díky Evi, Marceli a Ouzine, že jste do toho šli zase se mnou!

Díky Pujčovna dodávek Mladá Boleslav a Autocentrum Jičín za dodávky!

Díky studentům a učitelům z MOA, že vždycky když vymyslím nějaký projekt jsou první, kteří pomohou!

Díky Báře Jančové, Haně Odvárkové, Kedlasovi, Kryštofovi, Sophince a Štěpánovi za pomoc při organizaci.

Díky Olče Serlabajevove, naší skvělé překladatelce.

Díky všem, kteří jste pomohli s humanitární pomocí (i finanční) a někteří jste i zůstali a pomáhali s nakládáním. 

A teď …  hurá do Tanzánie předělat sensitivity room pro autisty.

 

Díky

 

Matěj

Close Menu
×
×

Cart