Nová naděje – Tanzánie 2021

Přátelé, je to tu! 19.května bych měl opět leťet to Tanzánie, konrétně do Arushi, rozdávat radost místním dětem, hlavně těm postiženým v nadaci Destiny. Sice je teď vycestovat náročné, zvláště do země, kam je naší vládou zakázano jezdit. Ale. Protože jedu plnit humanitární záležitosti týkající se NF Tembo, jde v podstatě o pracovní cestu. Pro jistotu jsem oslovil i ministerstvo zahraničí ČR, odkud mi bylo odepsáno, že pro tento účel cesty není třeba zákazu dbát, avšak samozřejmě po dodržení hygienických nařízení – tzn. Karántena a PCR testy po příjezdu zpět. S covidem je třeba se naučit žít, proto hodlám cestu podstoupit.

Co se dělo?

Na jaře roku 2020, kdy mi byly zrušeny lety, jsem se rozhodl pomoci distančně.

Bylo zaplaceno půlroční školné pro 8-mi letého Gyana Ndossiho, rodiče díky covidu přisli o příjem, nebylo na školu a protože Gyana znám, bylo mi líto, aby takový chytrý chlapec školu nenavštěvoval. Nyní už jeho rodiče práci našli a NF Tembo jim tak pomohl překlenout náročné období.

Na podzim jsem se rozhodl odeslat kompenzační pomůcky poštou, do balíku kromě kompenzačních pomůcek, bylo přibaleno i něco hraček a dalších drobností, převážne papírnického materiálu a oblečení – díky všem, co něco darovali. Balík měl skoro 30kg a pro jeho odeslání jsem zvolil Českou poštu, hlavně kvůli ceně. Cesta balíku trvala asi 4 měsíce, byla napínavá, chvilku to vypadalo, že se mi vrátí do Čech, ale nakonce skoro po 4. měsícich dorazil na místo určení a tak se již z věcí radují opět děti z nadace Destiny, Arusha.

Co se bude dít?

Od DMA Praha jsem dostal další kompenzační pomůcky a hlavně další dětský invalidní vozík, tzn. Že pojedu opět slušně napakován a dítě, které určí Bryson (ředitel nadace v TNZ), dostane vozík, zbytek kompenzačních pomůcek se využije v nadaci Destiny.

Zá týden, který tam hodlám strávit, chci obdarovat děti nabytými věcmi, objíždět s Brysonem děti, o které se nadace stará externě a samozřejmě pokusit se, alespoň trochu, zvelebit nové prostory, do kterých se nadace přestěhovala na přelomu roku.

Držte mi palce, ať mi zase 3 dny před odletem nezruší lety, nebo nedej bůh, abych chytil Covida, i když jsem očkován:)

Budu se hlásit na FB a IG, co nového se v Tanzánii děje a jak pracuje NF TEMBO:)

Díky za podporu od Vás všech, nesmírně si toho vážím !!!!

Close Menu
×
×

Cart