DRUHÝ PROJEKT červen/červenec 2020

Nadcházejícím projektem v Tanzánii je opět pomoc nadaci Destiny (a možná nejen to). Měl by se uskutečnit v červnu, či červenci 2020.           

            Původní plán byl vybudování nové kuchyně, protože ta stávající není vyhovující. Nadšení však skrývá fakt, že nadace by se měla stěhovat do jiných prostor a proto v rámci ochrany vámi svěřených prostředků musím od „akce kuchyň“ prozatím upustit. Nechci financovat něco, co ještě není dotažené do konce a mohlo by se stát, že bych mohl investovat špatně (zatím jsem neviděl nové nájemní smlouvy atd.). To je ale Afrika a nějak mě to nevyvádí z míry.

Od  Brysona (ředitel nadace Destiny) jsem však zjistil, že by se jim hodily chodítka a speciální židle na cvičení. Proto se následující projekt bude věnovat sháněním prostředků na tyto zdravotní pomůcky. Dále bych v rámci tohoto projektu chtěl dotáhnout do konce sestavení nového nutričně vyváženého jídelníčku pro děti z levných a dostupných surovin. Pokud zbude místo v kufru vyplním ho hračkami a oblečením (i když to není to, co by nadaci primárně chybělo nejvíce – případně tímto mohu podarovat děti v odlehlejších masajských vesnicích).

            Dílčím cílem je podpora školy ve vesnici Ngare Sero u jezera Natron na severu Tanzánie. Je to vesnička témeř odříznutá od světa. Chybí zde elektřina a cesta sem trvá od prvního většího města téměř celý den.  Tento dílčí cíl se však odvíjí od toho, jaké náklady budou na podporu postižených dětí v nadaci Destiny (ty chci řešit přednostněji). Každopádně ve škole prý chybí toaleta.

P.S. Pokud by se našel někdo, kdo by chtěl sponzorsky pořídit chodítko, nebo speciální židli, mohou být i použité, ale prosím funkční (viz foto, budu rád. Zbude tím na transparentním účtu více peněz na další podporu. 

Neváhejte mě s vašimi nápady a dotazy kontaktovat. Dokonce je i možnost odečtu příspěvku z daní, a daňové zvýhodnění. 

Matěj

Close Menu
×
×

Cart