Rok 2020, aneb Covid zkáza všeho...

Na rok 2020 jsem měl naplánované 2 návštěvy Tanzanie, první v červnu a druhou v listopadu. Zakoupil jsem letenku u Turkish airlines, sehnal chodítko, berle, pedály od DMA Praha, a měl v plánu pomoci s přípravou nových prostor pro postižené děti z nadace Destiny v Arushi. Taky jsem chtěl navštívit děti ve škole v Ngare Sero na severu Tanzánie. Celá tahle návštěva měla být takovou vyzvídací akcí, abych zjistil, na co všechno bude třeba sehnat peníze na další akce.

3 dny před červnovým odletem mi Turci, kvůli Covidu, zrušili lety. Proto jsem celou akci přesunul na druhý podzimní termín v listopadu, bylo mi nabídnuto přebookování letenky. Myšlenku jsem měl, jen jsem ji posunul… V listopadu mi 3 dny před odletem Turci, kvůli Covidu, zrušili lety (mimochodem dodnes 13.1., kdy píšu tuto zprávu, mi nevrátili peníze).

Musel jsem začít přemýšlet co dál, sám v práci vidím, že Covid jentak neskončí a Covid testy v Arushi jsou drahý, resp. kvůli testování by mě to vyšlo draho, což je nad moje možnosti.

Zjistil jsem si, že rodiče malého Gyana mají problémy s placením školného, Covid jim znemožnil práci (tak jako mnohým) a on kvůli tomu musel přestat chodit do školy (v Tanzanii se školné platí). Gyana osobně znám, proto jsem se spojil se Tengeru medium English school a zaplatil mu školné na pů roku. Doufám, že se mezitím podaří rodičům pracovně rozjet.

Dále jsem se v listopadu rozhodl pomoci na dálku dětem v nadaci Destiny, sehnal jsem krabici a všechny získané kompenzační pomůcky + oblečení a hračky jsem poslal Českou poštou do Tanzanie. Dnes je leden a balík je zpět na cestě do ČR, bohužel, Afriku neviděl ani z letadla. Nedostal se z Evropy přes moře a tak se vrací zpět do ČR.

Rok 2021 bude snad lepší. Začnu opět tak, jak jsem chtěl loni. Snad to již budě lepší, mám za s sebou první dávku očkováni na Covid, žiju, a stále žiji v optimismu, že se nám tu mrchu podaří porazit:)

Všem Vám, co jste podpořili NF Tembo, patří tisíceré díky… a samozřejmě budu rád, když mi budete věřit a pomáhat dětem v Tanzanii i nadále.

Close Menu
×
×

Cart